Giełda berlińska.

Berlin, 19.11. Z początkiem nowego tygodnia giełda rozpoczęła działalność w nastroju bardzo mocnym. Główne zainteresowanie skierowane było na walory przemysłu potasowego, do czego przyczyniły się pogłoski o spodziewanym połączeniu się kilku towarzystw akcyjnych, a takie na akcje żeglugowe. W górę poszły również akcje naftowe wobec znacznego na nie popytu. Wśród walorów przemysłu wojennego znaczniejsze tranzakcje odbywały się walorami Daimler, Koln-Rottweiler, Reńskich Zakładów Metalurgicznych. W przeciwieństwie do innych walorów przemysłowych walory górnicze były nieco zaniedbane. Akcje banków rosyjskich stanęły nieco lepiej. Na rynku pożyczek ujawnił się popyt na 4 proc. pożyczkę państwową i konsole pruskie. (WAT).

 

Nowa Gazeta, 20-11-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.