Z placu targowego

Publiczność, która wybrała się wczoraj na targ celem zakupna nabiału, stanęła wo bec smutnej rzeczywistości Jaj, masła, sera i mleka nie było zupełnie . Dowieziono tylko w dostatecznej ilości jarzyny, które sprzedawano po bajecznie drogich cenach Wiązka kalarepy kosztowała 30 hal, pietruszki 1 bor. 20 hal, za 1 klg. fasoli w strączkach płacono 2 kor. 70 haL, litra bobu 1 kor, wiązanka marchwi 1 kor. 50 hal, kilo cebuli 1 kor. 60 haL Drobiu było poddostatkiem, tylko

ceny były niemoliwe. Za gęś żądano 30 kor, para drobnych kurczaków kosztowała 8 do 10 kor. Ziemniaków nie dowieziono wcale. W ogóle wczorajszy targ był bardzo słaby.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-08-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.