Uregulowanie zapotrzebowania tytoniu

Uregulowanie zapotrzebowania tytoniu planuje w najbliższych miesiącach zarząd monopolu tytoniowego przez wprowadzenie całego szeregu reform w zakresie wydawania wyrobów tytoniowych. Przedewszystkiem wstrzymany zostanie eksport i wszelka produkeya za granicę. Również przyrzekł zarząd wojskowy, że ograniczone zostanie zapotrzebowanie tytoniu dla wojska. Wobec tego

zarząd monopolu tytoniowego zamierza oddać do dyspozycji, ludności cywilnej dwie trzecife części ogólnej produkcyi cygar, trzy czwarte części papierosów, więcej jak jednę czwartą część tytoniu i Jednę czwartą część tytoniu do fajki.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 8-08-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.