Giełda berlińska.

Berlin, 16 maja. (WAT): — Na dzisiejszej giełdzie berlińskiej bardzo szeroko omawiano wczorajszą motet kanclerza. Wszakże nie miało to wpływu na kształtowanie się kursów. Jakkolwiek nastrój zasadniczy jest nadal mocny i pewny, to jednak równocześnie sklonność do realizacji dających się już osiągnąć zysków przejawia się wciąż silniej, tak że kursy walorów najważniejszych wykazują. przy pewnym zastoju w tranzakcjach, dalsze spadki. zresztą bardzo umiarkowane.

Wyjątek zresztą stanowią niektóre papiery, jak np akcje kolei szantungskiej. Na rynka rent nie zaszło nie godnego uwagi. W sferze rent węgierskich zaznaczyła się niejaka chęć kupna, wobec stanu kursów dość zachęcającego. Pieniądz codzienny proponowano po 41/2%. Dyskonto prywatne 45/8% i niżej.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 17-05-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.