Biznes

Donoszono już niejednokrotnie, że w licznych hodowlach królików szerzy się jakaś, niezbadana bliżej, zaraza, która wyrządza hodowcom poważne straty. Zaraza prawdopodobnie rozwinęła się na tle niewłaściwego odżywiania królików.

Magistrat ustanowił cenę maksymalną nafty: 56 hal. za litr w drobnej sprzedaży. - Cena ma być uwidoczniona w sklepie sprzedaży nafty w miejscu dostępnem.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24-02-1917

 

osiągnęło w roku operacyjnym 1915/16 15.25 mil. rb. czystego zysku, wobec 7.02 mil. rb. w r. poprz. Na dywidendę 15% wydzielono 3,200,000 tj. po 371/2 rb. od akcyi 250 rb.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 20-02-1917

 

Według statystyki urzędowej przywóz zboża do Anglii w z. m. zmniejszył się o 2,244,140 cntn., mimo iż wartość przywiezionego zboża wzrosła o 76,381 f. st., co dowodzi wielkiej zwyżki cen.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 20-02-1917

 

Pierwsze monety aluminiowe zaczęto już wybijać w Niemczech. Są to jednofenigówki, mające średnicy 16 i pół mm., a więc mniejsze od dotychczasowych miedzianych fenigów. Na razie wybito ich tylko 1700 sztuk, a to i powodu trudności w zabraniu aluminium.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18 lutego 1917

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.