Biznes

z siedziba w Poznaniu rozsyła do członków swych komunikat, że jedyna polska fabryka papieru rotacyjnego, która do-starcza papier dla gazet b. dzielnicy mi' sklej. a mianowicie Tow. Akc. Steinhagen, Wehr i S-ka w Myszkowie w powiecie Lędzińskim zawiesiła swa czynność z braku węgla. Wysłano już odnośne padanie do Minister siwa Przemysłu i Handlu o przyspieszenie dowozu węgla. w razie przeciwnym bowiem prasie tutejszej grozi nowa katastrofa, tem więcej, że wskutek trudności komunikacyjnych wstrzymano już oddawna dowóz papieru z zagranicy.

 

Kurjer Poznański, 23-11-1920

Spółka Akcyjna dla Przemysłu Naftowego i Gazów Ziemnych we Lwowie zamieni podnieść kapitał akcyjny z 30 milionów marek na 90 milionów marek i zwołuje w tym celu nadzwyczajne zebranie na dzień 3. grudnia.

 

Kurjer Poznański, 23-11-1920

donosi: Ministerstwo Przemysłu i Handlu nadesłało wykaz równiejszych artykułów, interesujących Polskę we Francji. oraz reny za trikowe, płacone we Francji w dn. 15 października. Również z poselstwa Rzeczypospolitej Polskiej w Rio de Janeiro przez Departament Przemysłu i Handlu nadesłano wykaz towarów wraz z podaniem cen, jakie możnaby osiągnąć za takowe w Brazylji. Zainteresowani wykazy te mogę przegląd w Izbie przemysłowo-handlowej w Bydgoszczy.

Magistrat miasta Poznania ogłosił w tych dniach ceny na cukier. noszace dla spożywców 7,50 mk. a dla przemysłu 22,50 mk. Związek fabrykantów czekolady i cukrów donosi nam, iż fabrykanci czekolady i cukierków nie otrzymuja cukru z Magistratu lecz z Urzędu Cukrowego, za który płaca 7,50 mk. oraz 28.75 mk. dodatku nadzwyczajnego, to jest 33,75 mk. za funt.

 

Kurjer Poznański, 23-11-1920

Znany finansista amerykański Vanderlip powrócił do Stanów po kilkumiesięcznym pobycie w Moskwie, gdzie pertraktował z rządem sowjeckim w imieniu koncernu dwunastu amerykańskich banków. W wyniku narad koncern zadzierżawił na sześćdziesiąt lat 600.000 kilometrów kwadr. obszaru Syberji wraz z półwyspem Kamczafką w celu eksploatacji węgla, ropy naftowej i dla połowu ryb. Koncern zamierza rozpocząć swą działalność na wiosnę 1921 roku.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.