Biznes

Ceny żelaza surowego i stali w Ameryce podniosły się znowu. Cena żelaza surowego N 11 Northern wynosi obecnie 43-431/2 dol. za tonnę, zaś stali besamerowskiej 75 do 80 dol. za tonnę. W chwili wybuchu wojny ceną żelaza surowego wynosiła 143/4-151/4 dol., zaś stali 19 dol. za tonnę, zaś w koncu 1916 r. 28 dol. za żelazo, 60 dol. za stal.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 24-05-1917

Sztokholm, 24 maja. (WAT). - „Aftonbladet” dowiaduje się z Haparandy, że na odbytym w tych dniach posiedzeniu petersburskiego związku inżynierów ustalono jako fakt 25% spadek produkcji przemysłu rosyjskiego od początku rewolucji. Powodem takiego stanu rzeczy jest przedewszystkiem skrócenie czasu roboczego i powszechnie panująca dezorganizacja.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 24-05-1917

odbędzie się w niedzielę 20 b. m. o godz. 2½ popoł. w sprawie omówienia braku węgla i jego stosunku do krawiectwa.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20 maja 1917

Wszystkie osoby, które miały prawo do zakupna ziemniaków wczoraj, nabywać je mogą dzisiaj.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 23-05-1917

Berlin, 16 maja. (WAT): — Na dzisiejszej giełdzie berlińskiej bardzo szeroko omawiano wczorajszą motet kanclerza. Wszakże nie miało to wpływu na kształtowanie się kursów. Jakkolwiek nastrój zasadniczy jest nadal mocny i pewny, to jednak równocześnie sklonność do realizacji dających się już osiągnąć zysków przejawia się wciąż silniej, tak że kursy walorów najważniejszych wykazują. przy pewnym zastoju w tranzakcjach, dalsze spadki. zresztą bardzo umiarkowane.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.