Biznes

Przed kilku dniami zasłabła poważnie ulubienica gości zwiedzających ogród zoologiczny w Lipsku samica słoniowa „Afra", a zawezwany lekarz orzekł, że dni jej są już policzone. Wobec braku mięsa postanowiono ją zabić, a mięso rozsprzedać. Projekt wykonano, a całą ilość mięsa w ilości 50 centnarów zakupił pewien tamtejszy restaurator, który obecnie sprzedaje je w swym handlu, zaprawione specyalnym „dzikim“ sosem,

Urząd żywnościowy w Wiedniu ustanowił ceny maksymalne na wszystkie gatunki marmolady I i II sorty. W drobnej sprzedaży tj. przy sprzedaży na wagę z otwartego naczynia marmolady II sorty z jabłek, śliwek lub mieszanej z jabłek i śliwek, gdyż tylko te gatunki będą miarodajne dla konsumu, wynosi cena za 1 klg. kwotę K 4.10.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-12-1917

Wskutek zamknięcia gazowni w Graca zapotrzebowanie nafty wśród ludności wzrosło bardzo znacznie. W magistracie przed biurami wydającemi asygnaty na naftę rozgrywają się stale burzliwe sceny; od wczesnego rana cisną się setki osób, pragnących otrzymać zezwolenia na pobór nafty. Wśród zgłaszających się widać także wielu właścicieli restauracyi i kawiarń, którzy z konieczności muszą oświetlać swe lokale naftą.
Z nastaniem ciemności tylko te ulice i place publiczne są oświetlone, na których się znajdują instalacye elektryczne. Zresztą wszędzie panują ciemności!

Obszerne tereny ropodajne sprzedał hr. Skrzyński z Libuszy konsorcyum niemieckiemu za dwa i pół miliona koron.
Dzieje się to w czasie, gdy polska inicyatywa podjęła akcyę zabezpieczenia terenów dla polskiej przedsiębiorczości, gdy w Krośnie zorganizował bank krajowy filię dla popierania interesów nafowych i gdy

Wiedeński urząd żywnościowy zarządził podwyższenie cen spirytusu, które dotyczy przedewszystkiem ceny kupna spirytusu surowego produkowanego w bieżącej kampanii. Równocześnie podwyższono także ceny spirytusu rafinowanego na 340 K, nie włączając w to podatku.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 9-12-1917

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.