Biznes

Radiotelegram donosi z Paryża: Podsekretaryat stanu przy ministerstwie wojny ogłasza, że handel i transport wełny jest odtąd wolny.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-02-1919

(Tel „Il. Kur Codz.")

Berlin, 12 lutego. Urzędowo donoszą: Jak wiadomo należy strajk na Górnym Śląsku uważać prawie za zupełnie zakończony.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-02-1919

Biała, 12.2. (WBK) Jak z czeskich źródeł donoszą, stanęła skutkiem opuszczenia zajętej części Śląska przez robotników polskich fabryka wyrobów żelaznych w Trzyńcu.

 

Gazeta Warszawska, 13-02-1919

Kraków 13.11 (PAT; »Głos Narodu” donosi z Bielska w sprawie samorzutnego strajku górników, który wybuchł na Sląsku celem zaprotestowania przeciw najazdowi czeskiemu. Wczoraj wobec przyjazdu. misji Ententy do Warszawy przedstawiciele stronnictw polskich na Śląsku wydali polecenie przerwania strajku, w nadziei że misja ta ureguluje kwestję myśl strasznych praw polskich. Możliwem jednak, że rozgoryczeni górnicy sala zechcą podjąć pracy pod rządami czeskiemi.

 

Gazeta Warszawska, 13-02-1919

W kopalniach mysłowickich wybuchł ponownie strajk, bowiem górnicy polscy zażądali usunięcia nielubianych urzędników niemieckich, usunięcia „Grenzschutzu”, wreszcie zażądali dostawy węgla dla Poznania. Zarządy kopalń nie chcą zgodzić się na te żądania.

 

Gazeta Warszawska, 11-02-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.