Biznes

Notowanie Banku Rzecznickiego komisjonera dla bydła i nierogacizny.

Dnia 21.11.1821 spędzono na targowisko Rzeźni Miejskiej, 5 buhali, 8 jałówek i krów, 6 cieląt, 60 świń.

Tendencja ożywiona.

 

Górnoślązak, 22-02-1921

Warszawa, 16 lutego.

Dzienniki niemieckie interesują się niesłychanie żywo sprawami gospodarczemi w Polsce i dowodzą, że powstawanie w ogromnej foki banków i towarzystw akcyjnych jest zapowiedzią „grynderstwa” i że to „grynderstwo" musi się skończyć niesłychanym krachem finansowym.

a lokomotywy niemieckie jadą do Moskwy!

Projekt wypożyczenia Polsce lokomotywy francuskich.

Kraków, 14 lutego.

Pasze ciężkie stosunki gospodarcze wywołane są w znacznej części opłakanym staw nam naszych kolei, a zwłaszcza brakiem lokomotyw. Należało się tedy spodziewać, że nasze czynniki miarodajne okażą pośpiech układach z Niemcami o zwrot taboru, przyznanego nam artykułem 371-ym traktatu.

Przemysł tutejszy przeżywa obecnie wielki kryzys. Wstrzymano obstalunki, ponieważ na rynku wewnętrznym popyt jest bardzo mały, a kupcy z Galicyi i Wielkopolski cofneli zamówienia.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-02-1921

z dnia 14 lutego 1921.

Kurjer Poznański, 15-02-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.