Biznes

W jednym z ostanich numerów „Konsular Korespondenz” znajdujemy bardzo ciekawe porównawcze zestawienie produkcji nafty w 1915 i 1916 latach.

Ogólna światowa produkcja nafty wyniosła w 1915 roku – 426,892,673 beczek w 1916 roku – 460,639,407 beczek.

 

Nowa Gazeta, 23-02-1918

Izba handlowa w Krakowie zarządza obecnie rozdział nici pomiędzy krawców męskich i damskich w Krakowie. Nici wydawane będą w kancelaryi ruchu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 23-02-1918

W bieżącym roku trzy wiedeńskie banki, mianowicie „Landerbank”, „Creditanstalt” i „Bodenkreditstalt” podwyższają swe kapitały zakladowe. Konieczność zwiększenia posiadanej gotówki wywołana została przekonaniem, w czasie gospodarki przejściowej będą musiały mieć sanki znaczne fundusze, ponieważ przemysł realizować będzie kapitały ulokowane w akcjach i pożyczce wojennej Niezależnie od tego, po wojnie, banki będą widoki w finansowania poszczegółnyoh przeciwsiębiorstw przy zamianie ich na towarzystwa akcyjne.

 

Nowa Gazeta, 23-02-1918

oraz w obrębie generałgubernatorstwa warszawskiego, wydany przez władze niemieckie, obowiązuje od dn. 18 lutego, Równocześnie wys dano rozporządzenie. mocą którego z dniem 1 marca zakazuje się wszelkim przedsiębiorstwom przemysłowym zużytkowywania mąki na jakies kolwiek inne pieczywo, jak tylko na chleb.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 23-02-1918

W sobotę 23 lutego odbędą się wybory z kopalni śląska do knapszaftu, a mianowicie wybierać się będzie starszego knapszaftowego w miejsce zmarłego Wincentego Piechy. Ważny to urząd starszego knapszaitowego dla górników. Wybory są tajne. Łatwo więc mogą górnicy wybrać kogo zechcą. Poleca Się wybrać zawsze robotnika-kamrata, który zna potrzeby swych kolegów i który by mial śmiało bronić interesów górników. Od górników samych zależy kogo sobie wybiorą. Odpowiedniemi kandydatami byliby kruszacy Alojzy Paszek Wojciech Mrozek lub cieśla Ziemny. Ponieważ wybieramy tylko jednego, więc musimy się naprzód porozumieć. Wybory odbędą się 23 lutego o godz. 2-tej po południu w cechowni kopalni »Śląsk«. A zatem baczność górnicy!

Kilof.

 

Dziennik Śląski, 21-02-1918

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.