Biznes

Poruszona przez nas bolączka spirytusowa urasta coraz bardziej... Materyaly napływające do naszej redakcyj rzucają jaskrawe światle na, obecny system przydziału spirytusu. Między innemi piszą naa:n z Nowego Sącza: Prócz wymienionych w „Euryerze" nr 277 grosistów spirytusowych jest p. Englaender w Nowym Sączu, który otrzymuje od centrali 2000 lirów spirytusu miesiecznie do przerabiania na wódki i likiery, czego jednak nie uskutecznili, albowiem, odsprzedając ten spirytus z wolnej ręki, zarabia gładko 100.000 koron miesięcznie. Wszyscy szynkarze, aptekarze i restauratorzy, którzy miewają przydzielony spirytus z centrali, pobierają ten spirytus w okręgu dyrekcyj skarbowej.

Zakazano wywozu z Węgier suszonych śliwek i powideł.

 

Kurjer Warszawski, 16-10-1917

Toczą się rokowania między ministrami skarbu: austrjackim i węgierskim – w sprawie wznowienia urzędowych czynności giełdy w Budapeszcie. Rząd węgierski zajął stanowisko przychylne.

 

Kurjer Warszawski, 16-10-1917

Prezydjum giełdy wznowiło i zaostrzyło zakaz dokonywania tranzakcji walorami, urzędowo na giełdzie nie notowanemi, pod rygorem wykreślenia z listy członków giełdy.

 

Kurjer Warszawski, 16-10-1917

Odnośnie do zamieszczonej w swoim czasie notatki pod tym tytułem donosi nam dyr. poczt, że przeprowadziła w tej sprawie śledztwo, przyczem okazało się, że przesyłka z lekarstwem do p. Janiny G. w Łodygowicach nadeszła na miejsce przeznaczenia 8 sierpnia i tego dnia została awizowana adresatce. Po stronie urzędu zaszła o tyle nieprawidłowość, że posłaniec powinien był przesyłkę odrazu dorzęczyć, a nie awizować tylko jej nadejście.! Za to pociągnięto go do odpowiedzialności
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-10-1917

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.