Biznes

Nasz korespondent warszawski (Z) telefonuje: W ubiegłym tygodniu na giełdzie warszawskiej operacye rublowe panowały nad innemi. Miały one charakter spekulacyjny. Papiery procentowe nie miały popytu. Na rynku dywidendowym panowało osłabienie. Korony stały mocno, wskutek zakupów zagranicą, kurs ich podnosił się i wynosił około 54 fenigów. Kursy centrali dewiz nie uległy zmianie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-10-1919

Huta Handtkego w Rakowie zatrudnia obecnie z górą tysiąc robotników. Piec martynowski produkuje dziennie około 75 ton żelaza i ztali.

Walcownia wyrabia blachę cienką i dachową, drut i żelazo handlowe różnych profilów. Z zamówieniami można już obecnie zwracać się bezpośrednio do zarządu huty, gdyż handel jest wolny. Ceny są normowane pod kontrolą rządu.

 

Kurjer Częstochowski, 21-10-1919

Aptekę w Wolsztynie nabył na własność aptekarz p. Edmund Piechocki z Poznania. Przewłaszczenie już nastąpiło. Apteka ta od lat 100 z góra znajdowała się w ręku niemieckim.

 

Kurjer Poznański, 21-10-1919

Główny Urząd Żywnościowy donosi, że ze względu na konieczność zabezpieczenia tutejszej dzielnicy potrzebnych ilości kapusty odtąd pozwolenia na wywóz kapusty do Kongresówki udzielać nie będzie.

 

Kurjer Poznański, 21-10-1919

- Wiecie co, koledzy! Najedlim się, napilim, natrajlowalim, blaszki mamy, to tera właśnie jest dobra chwila, ażeby ogłosić wielki strajk robotniczy, celem poprawy marnego bytu ekonomicznego.

Mucha, 10-10-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.