Biznes

W ostatnich czasach połów łososi w zatoce Edańskiej znacznie się poprawił. Często wyławiają tam sztuki wagi do 50 funtów, co dotychczas było tam wielką rzadkością. Z tego powodu obniżono cenę tej ryby o 1 markę na funcie. Rybacy otrzymują obecnie od Związku producentów ryb w Prusiech sztuki ważące przeszło 12 funtów po 3 mk. za funt, ważące od 3 do 12 f.. po 2.70 m., a ważące mniej – po 2 mk. W handlu detalicznym staniała tam również ta ryba.

 

Nowa Gazeta, 27-04-1918

W styczniowym zeszycie urzędowego miesięcznika londyńskiego .»Labour Gazette« — jak czytamy w »Gaz. Narod.« — podano pomiędzy innemu pogląd na rozwój plac robotników w W. Brytanii w ciągu r. 1917, Z ustępów odnośnych czerpiemy szczegóły następujące:

 

Statystyka urzędowa angielska co do zarobków robotników w r. 1917 obejmuje ogółem 4,69 miliony robotników (statystyka z roku 1916 obejmowała 3.59) mil.). Liczbą tą nie zostali objęci marynarze, kolejarze, robotnicy rolni, dalej Osoby, zatrudniane w służbie policyi i władz administracyjnych, służba domowa. subiekci i książkowi w kupiectwie.

ma być wkrótce wprowadzona. W tym celu toczą się rokowania o pożyczkę 20 miljonów dolarów na przygotowania do przeprowadzenia reformy.

 

Kurjer Warszawski, 25-04-1918

Z obiegu wycofanych będzie 350 miljonów srebrnych dolarów celem przetopienia na sztaby i sprzedaży na potrzeby handlu zagranicznego.

 

Kurjer Warszawski, 25-04-1918

Surogaty żywności wolno fabrykować tylko osobom, które mają na to pozwolenie! Z dniem 1-go maja zacznie obowiązywać rozporządzenie, wedle którego należy mieć koncesyę na wyrób surogatów żywności. Dotąd można było sprzedawać rozmaite surogaty nie przedłożywszy nikomu swego fabrykatu do zbadania. Korzystali z tego różni oszuści i sprzedawali pod wielce obiecującemi nazwami bezwartościowe, a nawet szkodliwe fabrykaty. Przemysłowcy i kupcy znajdą w nr. 84 urzędowego organu »Reichs- i Staatsanzeiger« z 10 kwietnia szczegóły rozporządzenia.

Dziennik Śląski, 24-04-1918

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.