Biznes

Dla uporządkowania finansów i podniesienia naszej waluty.

Gdańńsk. (PAT) „Danziger Zeitung” podaje z Londynu za „Timesem”, że angielscy kapitaliści czynią przygotowania do założenia w Polsce wielkiego banku, przy pomocy którego zamierzają wpłynąć na uporządkowanie finansów polskich i podniesienie waluty polskiej.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-01-1920

W dn. 15 b. m. wnieśli robotnicy introligatorscy memorał do cechu majstrów z żądaniom 100 proc. podwyżki płac. W memoryale tym znajdowało się Matmie odpowiedzi w przeciągu trzech dni. Ponieważ pracodawcy nie mogli w tak krótkim czasie porozumieć się co do wysokości podwyżki płac, robotnicy zastrajkowali. Obecnie strajkuje w Krakowie około 200 osób. Zaznaczyć należy, że przed czterema miesiącami otrzymali pracownicy introligatorscy 65 proc. podwyżki.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-01-1920

W okolicy Helu pod Gdańskiem odbywa się obecnie palów sielawek. Polowy są tak obfite, że nieIttóny rybacy z klikugodzinnego połowu przywożą za 10-15 000 mk. tych smacznych i tak cennych rybek. Choć potów jest tak obfity, to cena nie spada jak w latach przed wojną, lecz przeciwnie hurtowni kupcy Są śrubują w górę i płacą za centnar 200 nawet 250 mk.

od przedsiębiorstw gospodnio-szynkarskich uchwaliły połączono sekcye Rady miejsk. Również uchwalono wprowadzić opłaty od przedsiębiorstw napełniania flaszek piwem i od sprzedaży palnych napojów spirytusowych w naczyniach zamkniętych.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-01-1920

Marszałek Sejmu p. Trąmpczyński otrzymał od polskiego Związku narodowego w Stanach Zjednoczonych 1,025.000 marek jako dar na cele popierania przemysłu polskiego.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-01-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.