Biznes

Etablisement Teatru Letniego przy uL Grunwaldzkiej 16 nabył od p. Gustawa Gaumera drogą kupna p. P. Czarnecki z Poznania. Nowonabywca urządza tamże najmodniejsze warsztaty reparacyjne samochodów i motocykli i szkole szoferską. W późniejszym czasie ma p. Cz. zamiar pobudowania tam fabryki samochodów luksusowych.

 

Kurjer Poznański, 03-04-1920

Między bardzo licznie przybyłymi kupcami warszawskimi na jarmark gdański, mieliśmy okazję poznać p. Andrzeja Frączkowskiego właściciela wznowionego z czasów przedwojennych chlubnie znanego domu handlowo- ekspedycyjnego w Warszawie.

 

Andrzej Frączkowski wytrawny kupiec, człowiek, pełen energji i zapału do pracy przez czas wojny oddał się ojczystej służbie publicznej; był aktywnym w organizacji straży obywatelskiej i pociągnięty obowiązkowością w sumiennem doprowadzeniu do rozkwitu wszystkiego, co poczynał, wstąpił do milicji i idąc po szczeblach hierarchji służbowej, dzięki swoim wybitnym zdolnościom i oddaniu się sprawie z poświęceniem sięgającym nieraz aż do narażenia życia—doszedł do stanowiska komisarza VI-ego okręgu państwowej policji.

Stowarzyszenie właścicieli nieruchomości. - Żebyśie wy, lisy i barany głupie, mieli nie jeden płot ochronny a dziewięć, my, stare lwy, wilki i tygrysy kamieniczne, w końcu was zagryziemy.

Mucha, 12-03-1920

Podstawowym warunkiem odbudowy życia gospodarczego w Polsce jest przywrócenie i zwiększenie sprawności naszych kolei. Do tego potrzeba nam wielu setek lokomotyw i wielu tysięcy nowych wagonów. —Lokomotywy musimy sprowadzać z zagranicy, wagony powinniśmy jednak produkować sami, bo posiadamy kilka fabryk wagonów, wśród nich jedną w Galicyj, mianowicie Sanocką.

Bytom (PAT.). Od kilku dni poszła na Górnym Śląsku marka polska w górą. Banki nie chcą jej sprzedawać, kupują natomiast każdą ilość, jest to wskutek wypadków w Niemczech, skąd przywóz towarów został bardzo ograniczony, a Śląsk zdany będzie na import z Polski. Z pogranicza czeskiego donoszą, że w Czechach zaznacza się bardzo silny popyt na markę polską.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-03-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.