• Sport w Legionach (26-07-1915)

   

  MATCH FOOTBALOWY KAWALERYA—ARTYLERYA rozegrały w dniu 18 b. m. obie kadry wyżej wymienionych oddziałów. Wprawdzie nasi (artylerzyści) wygrali w stosunku 3:5 (połowa 1:5) ale trzeba przyznać, że kawalerya o ile nie równo to z pewnością lepiej grała niż artylerya, mając za sobą 3 dni trainingu, podczas gdy nasi już blisko dwa miesiące trenowali. Publiczności zebrało się b. dużo, ale prawie wszystko umundurowani, między którymi znajdowało się kilku oficerów. Po stronie artyleryi grali b. dobrze w obronie

 • O piłkę nożną w pułku Piłsudskiego (19-03-1915)

  Otrzymaliśmy sympatyczną kartkę od legionistów z pułku Piłsudskiego której autorowie piszą, iż czas między bitwami chcieliby sobie skrócić grą w piłkę nożną, ale głównej rzeczy im brak, to jest piłek Nie wątpimy iż nasi sportsmeni, którzy nie noszą karabinu pospieszą z upominkiem koleżeńskim dzielnym żołnierzom Piłusdskiego.

   

  Redakcya naszego pisma przyjmuje składki na ten cel. Za pieniądze złożone zakupimy kilka piłek i prześlemy je adresatom za pośrednictwem intendautury legionów.

 • Piłka nożna na polu bitwy. (25-09-1914)

  Do najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych sportów w armii należy piłka nożna. Ponieważ wielu zwolenników tego sportu przebywa na polu bitwy, piłka nożna w armii niemieckiej należy do „uzbrojenia wojennego". Wiele pułków gwardyi niemieckiej zabrało ze sobą piłkę, a szczególnie sport uprawia 85 p. p., gdyż w pułku tym znajduje się wielu znakomitych footbalistów niemieckich. Niezwykłą radość sprawiło im zwycięstwo nad Anglikami, gdyż oprócz łupów czysto wojennych zdobyli obfite przybory do gry piłką nożną, jak kostyumy i t p. Wśród jeńców znajdowało się pięciu graczy londyńskiego klubu „Bolton Wanderers", z którymi — jak donoszą pisma niemieckie — rozegrali matek, zakończony zwycięstwem Anglików. Przynajmniej na tem polu Anglicy są nie do pokonania.

   

  Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-09-1914

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.