Niech każdy uwagę

zwróci za moim synem,  uczniem gimnazyum realnego, nazwiskiem Kazio R., który wydalił się z domu 29 b. m., ubrany w mundurku (lub w cywilnem ubraniu), wysoki blondyn, twarzy pociągłej, oczy niebieskie, mówi płynnie po niemiecku, z kolegą w cywilnem ubraniu, w tym samym wieku, nazwiskiem Bielski. Wyżej poszukiwany posiadał przy sobie większą gotówkę, do 350 koron. Może ktoś zauważy go jeszcze w Krakowie,

po stacyach lub w miasteczku w pobliżu Krakowa, skąd prawdopodobnie miał udać się do Legionów, z którym to zamiarem oddawna się nosił. Niech raczy przytrzymać go i zawiadomić firmę J. Ropski, Biuro kupna i sprzedaży realności i majątków w Krakowie, ul. Szewska l. 5. Tel. 2218, za sowitem wynagrodzeniem. Uprasza się również matkę Bielskiego o natychmiastowe zgłoszenie się do firmy J. Ropski, Szewska 5.

Ilustrowany Kurjer Codzienny, 1 lipca 1917

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.