Posąg św. Szczepana w Germańskiem Muzeum Narodowem.

Rysownik nasz, pracując w Germańskiem Muzeum, zanotował dla nas przedstawiony na załączonej rycinie posąg dlatego, że ta rzeźba jest dziełem epigońskiem krakowskiej sztuki. Rzeźbił ją Jakiś utalentowany uczeń Stwosza, może krakowski Bolcz, może Mikołaj Polak, który współcześnie ze Stwoszem wiele ołtarzów w południowych Niemczech, w Tyrolu i Austryi wykonał. Draperya jednak tej rzeźby jest zbyt twarda, rysunek zbyt mało skomplikowany, aby to dzieło poczytać za własnoręczne dzieło Stwosza lub przypuścić współudział jego ręki.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-05-1922

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.