Moralni cenzorzy.

Jedną z plag amerykańskiej kinematografji jest cenzura, która w ostatnich czasach uległa niebezpiecznej chorobie hypermoralności. Lecz choroba ta nigdzie nie panuje z taką siłą jak w Pensylwanji. Według mniemania miejcowych cenzorów-cerberów moralności, długość pocałunku na filmie może wynosić zaledwie 7 stóp, a wargi nie mogą być zbyt zbliżone do siebie. Cenzorzy ci usunęli scenę, w której młode małżeństwo przystraja kołyskę, aby nie nasuwać erotycznych (!?) myśli widzom. Z innego dramatu wyrzucono moment, gdy narzeczona szyje wyprawkę dziecięcą, jako obniżającą opinję panien — a wreszcie cenzor skonfiskował scenę na podwórzu wiejskiem, gdy cielę... ssie swoją matkę.

 

Kino, 04-02-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.