„Mężczyzna jest wyższym typem człowieka”.

Z Londynu donoszą nam: W Anglii rozpętała się teraz dyskusya na temat braku mężczyzn, który jest tak wielki, że w Anglii samej pomiędzy' dojrzałemi kobietami Jest przeszło milion za wiele ponad liczbę mężczyzn. Naturalnie dużo w tern winna wojna, ale przy badaniu sprawy twierdzono, że są i inne przyczyny. Oto pokazało się, że w cyfrze narodzin stałe większość mają chłopcy, natomiast do pewnego wieku dochodzą w większości dziewczęta, czyli zatem że śmiertelność pomiędzy chłopcami jest większa. Zapytany o przyczynę jeden z najwybitniejszych specyalistów w pedyatryi w Anglii, odpowiedział:

 

„Przyczyną jest to, że dziecko męskiego rodzaju jest stworzeniem bardziej skomplikowanem, niżeli niemowlę żeńskie. Może się to feministom nic podobać, a jednak nie przestanie być prawdą, że mężczyzna Jest wyższym typem, aniżeli kobieta. Zadanie fizyologiczne kobiety jest konserwatywne, mianowicie utrzymywanie typu rasy. Zadanie mężczyzny jest zmiana tego typu w dostosowaniu do zmiennych warunków otoczenia. Meżczyzna jest hardziej wystawiony na wpływ zewnetrzny i jego tendencyę, a nawet zadaniem jest potegowania wszystkich wpływów zewnętrznych dobrych, czy złych, które oddziaływują na niego".

 

W celu zapobieżenia złemu doktor uważa, że najlepszym środkiem byłoby udoskonaleniu metod w pielęgnowaniu dzieci i szczególne zwracanie uwagi na zdrowie niemowląt męskich w pierwszym okresie ich życia.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-02-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.