Sylwetki ekranowe. P. Fabienne Fabreges

urodziła się we Francji, jest paryżanką. Już ten jeden fakt tylko— jest poważnym jej atutem, Lecz piękna Fabienne'a jest paryżanki ideałem. Ma „wyraz", wdzięk, dystynkcję, wytworność,' subtelność, ruch, oczy wreszcie... Czar i świeżość leśnych rusałek, omdlałość kreolek, wykwint paryżanki...

 

Oto czem jest Fabienne Fabreges.

Nieznana światu, przed wojną, aktoreczka jednego z teatrzyków na Montmartre, zaczęła grywać następnie do filmy w znanej wytwórni francuskiej „Gaumont“; następnie „odkrył” ją jeden z większych włoskich reżyserów ekranowych i uczynił z niej kino-gwiazdę pierwszorzędnego blasku.

 

Świetną i najwytworniejszą, niewątpliwie, artystkę tę Warszawa miała już sposobność podziwiania w filmach: „Miłość... łzy... śmierć“... „Szpieg ", iw błahostce „Broń niewieścia", wreszcie, ostatnio, w jedno aktówce: „Leon ojcem ", — a niezadługo będzie miała możność nasycania się jej grą i wdziękiem w utworach większych, o których obiegają bardzo pochlebne wieści, mianowicie w dramatach: „Legenda zamku Costamala" „Romans pięknej Fabienne" .

 

Kino, 05-02-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.