Polski Związek Przemysłu Filmowego.

W dniu 22-go b. m. na Ogólnem Zebraniu przedstawicieli ajencji kinematograficznych w Rzeczypospolitej Polskiej, został utworzony ostatecznie „Polski Związek Przemysłu Filmowego1'. Do Zarządu zostali wybrani pp.: Czyżewski („Corso"),’ Lissau („Scala"), Pianowski („Sarmata"), inż. Szwejcer („Polfilma") i Zylberlast („Lux“).

 

Na razie, posiedzenia zarządu odbywać się będą w lokalu „Polfilmy” (Moniuszki 11).

---------

W dniu 27 b. m. w sali posiedzeń wytwórni „Polfilmy", odbyło się zebranie członków związku przemysłowców filmowych, reprezentowanych obecnie przez 20 biur. Przewodniczył prezes związku inż. Józef Szwejcer, pióro sekretarza trzymał p. L. Lissau.

 

Przyjęto do wiadomości wystąpienie ze związku firm: „Sfinks", „Lux“, „Petef“, „Varsovie“, „Ornak" i „Polo Americana", które tworzą oddzielny blok, oparty na kapitałach niemieckich i mający na celu opanowanie rynku przez filmy niemieckie. Następnie tematem ożywionej dyskusji były nowe warunki pracy i płacy, przedłożone chlebodawcom przez związek pracowników kinematograficznych (o sprawie tej pomówimy obszerniej w najbliższym numerze).

 

Wreszcie pp. Szwejcer i Pianowski zdali sprawę z konferencji z odnośnemi władzami, które fakt powstania związku przyjęły bardzo życzliwie i zapewniły mu swoją opiekę.

 

W zakończeniu przyjęto jednogłośnie list „Czerwonego krzyża", który zwraca się z prośba, aby w czasie od 1—7 lutego pobierano na rzecz tej instytucji po 50 fen. od biletu i ułatwiono w kinoteatrach kwestę. Ze swej strony członkowie związku postanowili złożyć na rzecz „Czerwonego krzyża" po 100 marek od kina. Za ten obywatelski czyn wyrazić możemy słowa uznania.

 

W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele jedenastu biur.

 

Kino, 29-01-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.