Corso—„Manekin pracowni Lissetty Taquin".

Farsa wytwórni amerykańskiej, nieoznaczonej, z Juliettą Day w roli głównej, własność ajencji „Sarmata".

 

W pierwszorzędnym magazynie mód pracuje biedne, młode dziewczątko jako manekin, mające prócz urody prawe i uczciwe serduszko. Io też ze wszystkich stron zarzucają na nią sieci młodzi i starzy lowelasi, pragnąc zerwać ten kwiatuszek. Lecz tam, gdzie na straży stoi prawość, powołanych jest wielu, a jeden tylko wybrany, — młody przystojny adwokat, który wygrywa odrazu dwie sprawy—proces pokrzywdzonego przez chlebodawców manekina i jego młode, czyste serduszko.

 

W farsie jest dużo słońca, pogody i zdrowego humoru. Dużo uroku jest również w grze Juliety Day, posiadającej wiele wdzięku i prześliczne oczy. Przepysznym typem komika jest artysta grający nieśmiałego młodzieńca, bardzo dobrym jest partner bohaterki. Zdjęcia ostre, pełne światła, przynoszą kilka ładnych fragmentów plaży, a całość świadczy o dobrej technice operatora i reżysera.

 

W.

 

Kino, 01-01-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.