Nirwana —- „Janka i Bianca".

Farsa, wytwórni amerykańskiej „Metro-Pictores”, wł. aj. „Corso”.

Egzotyczna farsa ta cieszyła się olbrzymiem w Ameryce powodzeniem, tak, iż filma „The Million Dollar Dollies", przez czas bardzo długi nie schodziła z ekranów kinoteatrów New York’u i Chikago.

 

Głównemi bohaterami filmy są słynne w Ameryce siostry-bliźniaczki: Roszika i Yancsi,— którym autor scenarjusza każę odgrywać rolę detektywów w spódnicach, by wyśledziły jakąś niesłychanie zawiłą intrygę wschodnią, jakiej ofiarą jest „cudna” (oczywiście) pierwsza hurysa haremu maharadży Yampouru. Czyż mam dodawać, iż cnota i piękność odniosły i w tym wypadku zwycięstwo?...

 

Siostry Dolly tańczą, pływają, pozują... i t. d. wcale zgrabnie i wdzięcznie. Nie wadziłoby tylko, by były choć odrobinę ładniejsze.

 

Bogata, egzotyczna wystawa jest również dużym plusem filmy tej, będącej dla szerszych, świątecznych mas widowiskiem bardzo właściwem.

 

Kino, 24-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.