Bristol — „Zemsta kapłana".

Dramat wytwórni, niemieckiej nieoznaczonej, z Ritą Lund w roli głównej, własność ajencji „Fortuna".

 

Tyjemnice Wschodu i jego religijnych sekt są ulubionym tematem autorów kinematograficznych, gdyż egzotyczno - mistyczny pierwiastek doskonałe daje się wyzyskiwać dla ekranu. Dramat ten osnuty jest również na walce kapłanów bogini Kali, o cenny djiment przywłaszczony przez europejczyków. Walka toczy się dość żywo, nie brak momentów dość silnych, choć zaznaczyć trzeba że widzieliśmy obrazy daleko lepsze, a osnute na tematach pokrewnych.

Ani bowiem bogactwo wystawy, ani dekoracje, ani wreszcie gra przeciętna i szablonowa nie mogą zadowolić dzisiejszych wymagań. Wszystko wskazuje, że filma ta została wykonana przed dobremi paru laty, kiedy technika nie rozporządzała tymi środkami co współczesna.

 

Kinematograf Bristol powinien zwrócić uwagę na operatora, który nie jest zdaje się należycie obeznany z aparatem, co bynajmniej nie przyczynia się do podniesienia artystycznych

 

Kino, 18-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.