Nirwana—„Jack, sława Ameryki".

Niezrównana pod względem humoru farsa sportowa, z W. Russefem i F. Bellington w rolach głównych. Wytwórni amerykańskiej „American-Film C-o", własność ajencji „Sarmata"

 

Farsy na ekranach bywają, w przeważającej ilości wypadków, nad wyraz smutne przedewszystkiem, bez szczypty homoru, a następnie — płaskie i trywialne.

 

„Jack, sława Ameryki”, jest z reguły tej wyjątkiem. Jest to farsa naprawdę, i farsa kapitalna, pełna szczerego, niewymuszonego humoru, budząca śmiech szeroki i niefrasobliwy. Słynny W. Russel jest w obrazie tym naprawdę przewyborny. Jego partnerka, Francelja Belligton, przy wybornej grze — czaruje swym wdziękiem. Komikiem z bożej łaski jest aktor, odtwarzający w filmie tej rolę kleryka-służącego. Trzeba go widzieć z jakiem niebiańskiem zaprawdę rozmarzeniem odpowiada: „wolę jego kuchnię"— na pytanie: — czy mu się spodobała córka pastora!

 

Filma ta przez czas bardzo krótki gościła w „Corso" , obecnie zbiera tłumy w wytwornej „Nirwanie” , budząc tam szczery i zdrowy śmiech.

 

Kino, 18-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.