Nirwana—„Miss Jenny marynarzem".

Przedewszystkiem nie można pominąć milczeniem faktu, iż ten jeden z wytworniejszych kino-teatrzyków naszych w tak krótkim czasie swego istnienia wyrobić sobie zdołał rzetelne powodzenie, przyczem jest on stale zapełniany teraz przez najlepszą publiczność. Stało się to dzięki dobremu wyborowi programów, które nie są tam nigdy trywialne, lub obrażające moralność, a nieomal zawsze b. dobre.

 

Ostatnio na ekranie teatru tego jest demonstrowana komedjo-farsa amerykańskiej wytwórni „A merican Film Co“ (wł. aj. „Sarmata”): „Miss Jenny marynarzem", z niezrównaną pod względem figlarności, werwy i humoru Margaritą Fiszer w roli tytułowej. Artystka ta jest już znana Warszawie z wybornej farsy „Pieszczoszka miljardera”.

 

„Miss Jenny marynarzem" jest typowo amerykańską farsą, pełną nadzwyczajnych przygód i t. zw. „tricków". Dość powiedzieć, iż akcja się toczy początkowo na dreadnought'ie pierwszej klasy, a następnie na wyspie, przez ludożerców zamieszkałej!...

 

Dobra gra i piękne krajobrazy, przy doskonałem technicznem wykonaniu—są zaletami filmy; minusem—nie najświetniejsze napisy.

 

Nad program dano naprawdę, bez żadnych już zastrzeżeń, dobre zdjęcie: „Koniec rozboju, morskiego” odtwarzające akt oddania, w dn. 20 listopada 1918 r., floty niemieckiej w ręce anglików.

 

Kino, 04-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.