Apollo — „Lampart".

Tragedja w 6 aktach, wg. powieści A Daudet’a, z Anną Gauthier i Ilią Łoti w rolach głównych. Wytwórni węgierskiej, niezaznaczonej, wł. aj. „Progress " .

 

Lampart należy do gatunku Don Juanów, lecz jest najniższą jego odmianą. Niszczy kobiece istnienia, lecz robi to nie z potrzeby, a dla zabicia czasu. Kocha, uwodzi, nasyca się pocałunkami — poziewając. Zabija — nudząc się, aż strzał myśliwca położy kres jego istnieniu.

 

Takim lampartem jest bohater filmy omawianej.

 

Bogata wystawa jest główną zaletą tego obrazu. Po za tym — dużo dobrych chęci. Gra zaledwie poprawna. Dozgonna towarzyszka „lam parta", którą odtwarza p. Anna Gauthier, posiada dobre warunki zewnętrzne i pełne wyrazu oczy, pod względem gry aktorskiej wszelako jest materjałem bardzo jeszcze surowym. Z całego zespołu — gra jednak stosunkowo najlepiej, ujawniając nawet w pewnych momentach znamiona rzetelnego talentu.

 

Filma ta nie nuży, owszem obserwuje się ją nie bez zajęcia nawet, lecz mimo to zaliczyć ją przyjdzie do rzędu słabszych.

 

Kino, 04-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.