Z ajencji kinematograficznych.

Aj. „Lux“ znów sprowadziła dzieło niepośledniej miary, tym sympatyczniejsze dla nas. iż z francuskiej pochodzi wytwórni. Jest niem „J'accuseu („Oskarżani”) B-ci Pathe, reżyserowane przez słynnego Able Gance’a, który stworzył już „Mater Dolorosę" i „Dziesiątą Symfonję“

 

Treść tego niepowszedniego utworu została osnuta na zbrodniach pruskich najeźdźców, którzy słuchając rozkazów—prowadzili ostatnią wojnę tak, „by mordowani czuli, iż umierają“ (słowa Wilhelma Hohenzollerna) i którzy z całym cynizmem ją wywołali. Pokonani przez zbiorową wolę całego świata,—stoją dziś przed sądem, a cały świat ich oskarża.

Pod względem gry, wystawy, siły scen po szczególnych—jest to arcydzieło. Pod względem techniki zdjęć i świateł,—filma ta przewyższa wszystko dotychczas widziane.

Obraz ten niezadługo ujrzymy już na ekranie, to też z bardziej szczegółową oceną wstrzymujemy się narazie, zaznaczając tutaj jedynie, iż będzie on niewątpliwie gwoździem sezonu.

Kino, 04-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.