Dziewięcioletnia dziewczynka największą sławą literacką Anglii.

Najsławniejszą literatką angielską jest dziś zapewne dziewięcioletnia dziewczynka. Powiedziawszy ściślej, miss Daisy Ashford zdobyła stawę literacką powieścią, którą napisała mając lat dziewięć. Manuskrypt tej powieści leżał długi czas zapomniany w szufladzie. Tymczasem autorka dorosła, a manuskrypt wyszedł na światło dzienne dopiero dzięki zbiegowi okoliczności. Przypadkowo mianowicie przeczytał go sławny pisarz Carrie i uderzony żywością opowiadania, bezwzględnością i bystrością obserwacyj, świeżością i swobodą z jaką przedstawieni i osądzeni są ludzie w utworze tym występujący, opatrzył go przedmową i wydał.

 

To wystarczyło. „The young visittors" (Młodzi goście) zdobyli odrazo olbrzymi sukces. W ciągu kilku miesięcy sprzedano więcej niż pół miliona egzemplarzy. Publiczność i krytyka przypuszczała. że sam Carne jest jej autorem i uwierzyła w końcu w istnienie miss Daisy Ashford dopiero, gdy autorka zdecydowała się odczytać utwór swój publicznie na cele dobroczynne. Następnie manuskrypt sprzedany został na licytacyi za bardzo wysoka kwotę.

 

„Młodzi goście" jedynem dziełem miss Daisy Ashford. Od chwili jego napisania nie pisze więcej i nie ma zamiaru pisać, nasycona sukcesem swej pierwszej i ostatniej powieści,

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.