Tańcząca Anglia.

Anglię, zarówno jak i Paryż ogarnął szał tańca. Nietylko powiewne, młodziutkie misses i ze słynnym w całym świecie szyldem ubrani młodzi dżentelmeni uczą się na gwałt i z zaciekłością godną lepszej !sprawy nowych tańców, ale i typowi panowie z brzuszkiem oraz damy mocno szarpnięte zębem czasu i zaokrąglono biegają, jak opętane do mistrzów wtajemniczających je w ryzykowne skoki i omdlewające pozycye waryackich arcydzieł sztuki Terpsychory.

 

Szał tańca ogarnął w Anglii wszystkie sfery. Podobna do kosztownej, cieplarnianej orchidei arystokratka przegina się i wygina w słynnym Jazzu z równem zamiłowaniem, jak jej pokojówka. Robotnicy i robotnice po ukończonej pracy spieszą również na lekcye tańca, podczas których właścicielka sklepiku, fryzyer z przedmieścia i mała modystka pocie czoła wczuwają się w zmysłową i roznamiętniającą poezyę Tango argentino.

 

Do specyalnie ulubionych tańców Londynu należą: Jazz, Fox-trott i nowy rodzaj Tango, nieco łagodniejszy w pozach i mniej wybuchowy w ruchach niż Tango z r. 1914. Nowością najbliższej „tańcującej" zimy w Londynie będzie muzyka — muzyka, od której europejczykowi włosy stają na głowie ze zgrozy, a bębenki w uszach pękają — muzyka „pierwotna" dzika, waryacka i szalona, przy której powinni właściwie tańczyć ludożercy, a nie wykwintna publiczność XX stulecia. Ostatnim „krzykiem mody" w Londynie jest taka właśnie orkiestra negrów, a takie muzyka hawajska, przy której zamiast słynnego tańca „Hula" beau monde londyński w piekielnym zgiełku i przeraźliwym wrzasku trąb zatańczy najmodniejszego walca zwanego The-Hawai Dance.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 28-10-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.