Polonja—„Smok".

Dramat z serji Joe Deebsa. Wytwórni niemieckiej „Mayfilm“, własność ajencji „Sfinks";

Więcej niż dobra filma ta została nazwana „dramatem" z tej niewątpliwie jedynie przyczyny, iż pewna część publiczności w tego rodzaju właśnie utworach lubuje się nadewszystko. „Smok" wszelako w istocie rzeczy jest lekką komedją, najzupełniej bezsensowną, która—właśnie dlatego — pozwala na bardzo miłe przepędzenie godziny czasu.

 

Pierwszy akt obrazu tego poświęcony został odtwarzaniu sportu saneczkowego, przyczem mamy możność stwierdzenia, iż Joe Deebs jest w tej dziedzinie wielkością wcale dużą.

 

Wystawa wyjątkowo bogata. Krajobrazy i niektóre wnętrza—naprawdę piękne. Parę nowych pomysłów reżyserskich. Wyborny typ papinkowatego miljonera. Wreszcie na pochwałę zasługuje dobry zespół aktorski, bez „gwiazd" w prawdzie, lecz każda najmniejsza rola została, w obrazie tym, powierzona rutynowanym aktorom (gościć przy stole siedzący naprzykład...)

 

Nad program—wyborna farsa „Pan konsul"wytwórni „Nordisk".

 

Kino, 28-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.