Corso — „Żywa Mumja“.

Dramat wytwórni włoskiej Tiber - film“’ z Tulio Carminati w roli głównej, własność ajencji „Corso“.

Problem zajmujący oddawna świat uczonych, wskrzeszania lub przywracania do życia umarłych istot, w połączeniu z legendami starego Egiptu, posłużył za temat do fantastycznego i pełnego poetycznego uroku dramatu, wykonanego przez wytwórnię Tiberfilm.

Wśród podań egipskich istniała legenda o pięknej dziewczynie Kalidaa, która nie posłuchawszy bóstwa zostaje przezeń pogrążona w wieczny sen, w którym ma, według legendy, trwać po wieki. Tyle mówi legenda.

 

Tymczasem młody uczony egiptolog, prowadząc badania archeologiczne, we wnętrzu piramidy odnajduje doskonale zachowaną mumję. Pozostając silnie pod wpływem legendy, pewnego dnia śni że oto Kalidaa odzyskała życie i młody uczony przeżywa z nią piękny romans. Lecz oto nagle sen pryska, a młody uczony widzi swoją uroczą żonę w egipskim kostjumie wybierającą się na bal. Legenda o pięknej Kalidaa snem tylko...

 

Egzotyczna, ta opowieść ma cudny koloryt wschodu i dużo prawdziwej poezji. Przepyszne zdjęcia na tle piramid, cudne fragmenty Nilu, tajemnicze wnętrza katakumb, wreszcie barwne życie uliczne krainy faraonów są tern dekoracyjnem tłem, na którem snuje się baśń o pięknej egipcjance.

 

W podwójnej roli żony egiptologa i zmartwychwstałej po 3000 latach gra Matylda di Marzio. Jest to artystka już nie pierwszej młodości lecz posiadająca ładne warunki i wyrazistą twarz. Partnerem jej jest Tulio Carminali najurodziwszy podobno rzymianin.

 

W.

 

Kino, 28-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.