Corso — „Uroczy urwis".

Dramat wytwórni włoskiej „Italafilm”, z Piną Menicheli w roli głównej; własność ajencji „Corso".

Historja dość częsta w życiu. Młoda, o złotem lecz lekkomyślnem sercu dziewczyna, poślubia człowieka, który żonę swoją traktuje jak piękne bawidelko, które się kocha, stroi, pieści, lecz które odsuwa się zupełnie od prozy życia. A urocze to stworzenie kocha bardzo swojego męża, chce mu się podobać, więc wydaje niebywałe sumy na toalety, klejnoty, nie zdając sobie zupełnie sprawy z tego, że ukochany, nie umiejąc odmówić pięknej kapryśnicy, wdaje się w coraz ryzykowniejsze interesa, aż w końcu staje nad przepaścią ruiny, w którą w dodatku chce zepchnąć go, odrzucony ongi konkurent jego żony.

 

Nieunikniona katastrofa zdaje się zbliżać, lecz oto w chwili niebezpieczeństwa uroczy urwis staje się dzielnym człowiekiem i pokrzyżowawszy sprytnie plany mściwego rywala, ratuje ukochanego od nędzy i hańby, poczem zrezygnowawszy ze strojów i fatałaszków, poświęca więcej uwagi życiu i staje się dzielną żoną i prawdziwą towarzyszką życia.

 

Treść fabuły przeprowadzona jest po literacku, sceny wiązane zręcznie składają się na całość interesującą i ciekawą. Wystawa bogata, traktowana ze smakiem i umiarem artystycznym, prócz wytwornych dekoracji posiada piękne tło krajobrazu włoskiego. Bohaterką obrazu jest urocza Pina Menichelli, artystka dość już z ekranu popularna w Warszawie. Gra bardzo dobrze, w daleko mniejszym stopniu nadużywa pewnej manjery ust, którą zauważyliśmy w innych obrazach, co tylko wychodzi na korzyść tej artystki.

W.

 

Kino, 21-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.