Opieka—-„Światło i ciemności”.

Dramat psychologiczny, z Magdą Sonią w roli głównej. Wytwórni niemieckiej, niezaznaczonej. Własność ajencji „Corso”.

Profesor Worringen całe swe życie poświęcił badaniom nad wynalezieniem środka, któryby miał moc przywracania wzroku ociemniałym. I nakoniec się mu to udaje. Lecz uczony ten ma żonę, młodą i piękną Sonię, dla której jest on szczęściem, miłością, światem całym,— z tej przyczyny przedewszystkiem jednak, iż go ona nie widzi. Uczony bowiem jest już stary i bardzo brzydki. Gdy więc dobroczynny wynalazek i jej przywrócił wzrok i gdy Sonia, na jego widok, cofa się z krzykiem przerażenia i rozpaczy — nieszczęśliwy małżonek odchodzi dobrowolnie w nicość, mrok i śmierć.

 

Wynalazek, który innym dał słońce i światło, dla niego stał się przyczyną wejścia w międzyplanetarne ciemności...

 

Gra, reżyserja i wystawa — bardzo staranne.

 

Nad program—„Konferencja pokojowa w Wersalu" .

 

Kino, 21-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.