Renaissance — „Kurjer z Waszyngtonu".

Wielka filma, z rodzaju awanturniczo-sensacyjnych, wg. scenarjusza Marcel Allain’a, ze słynną pięknością New-Yorku, miss Pearl Wbite w roli głównej. Wytwórni amerykańskiej „Pathe" , własność ajencji ,,Lux“.

Olbrzymia ta filma, demonstrowana z olbrzymiem, jeżeli wierzyć sprawozdawcom, powodzeniem w Stanach Zjednoczonych, jest przeznaczona dla szerszych mas, które w kinie szukają sensacji i silnych wzruszeń przedewszystkiem, domagając się przytem nadzwyczajności, w rodzaju różnych katastrof, walk, wybuchów, powodzi, pożarów i t. d. „Kurjer z Waszyngtonu" wszystkie te żądania zaspakaja w zupełności.

 

Treścią obrazu są różne historje połączone z budową kanału Panamskiego, jak również tajemnice szpiegostwa niemieckiego przed wybuchem wojny. Historje te w pewnych szczegółach są nawet autentyczne, gdyż zostały opracowane na znanych intrygach byłego ambasadora niemieckiego w Waszyngtonie, hr. Bernsdorfa i p. Eckhart’a, konsula tegoż państwa w Meksyku, które wydobyła na jaw pewna agentka tajnej policji amerykańskiej.

 

Obraz powyższy ze względu na jego olbrzymią długość, został podzielony na 3 serje, z których każda stanowi oddzielną całość.

 

Ten rodzaj obrazów świetlnych, seryjnych, cieszy się ogromnem uznaniem za oceanem, gdyż widzowie, zainteresowani fabułą, z niecierpliwością oczekują na możność oglądania na ekranie dalszego ciągu dziejów bohaterów.

 

U nas, takiemi filmami seryjnemi były: „Homunculus" i „Cabirra".

 

Część pierwsza, już zademonstrowana, dała nam zawiązek intrygi—wykradzenie planów kanału, i pytanie, kto jest przywódcą stowarzyszenia szpiegowskiego „Cicha Groźba": Adams, Togo, czy też może kto inny?

 

„Kurjer z Waszyngtonu" — aczkolwiek nie jest arcydziełem, zaciekawia, dobrze spełniając swe zadanie: bawienie tłumu.

 

Na specjalną wzmiankę zasługuje fakt, iż zarząd Renaissance'u wprowadził do programów, rozdawanych przy wejściu, nader pożądaną inowację, zamieszczając w nich treść demonstrowanej filmy. Ten sposób reklamy zdaje się być bardzo racjonalny i niewątpliwie znajdzie u publiczności uznanie.

 

Kino, 14-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.