Opieka — „I szczęście znów wróciło”

Romans z życia cyrkowo salonowego. Wytwórni francuskiej „Films d’Art“, własność ajencji „Corso".

Bardzo bogato wystawiony i dobrze grany obraz, którego treścią tragiczny moment w życiu narzeczonych, który doprowadził nieomal już do zerwania związku dwojga wzajemnie się kochających ludzi. Burza minęła jednak, rozbłysło słońce i szczęście znów wróciło.

 

W drugiej części dano farsę: „Jak się pozbyć Amandy", która znów w formie bardzo wesołej poucza, jak to źle bywa czasami, gdy się ma aż dwie narzeczone. Mając żonę, mieć jeszcze jakąś „daleką" narzeczoną—owszem. Dwie przyszłe jednocześnie— nigdy.

 

Nastrojowy romans, o silnie dramatycznych momentach—był śledzony z zapartym oddechem przez bardzo licznie w dniu premjery zgromadzonych widzów; co do farsy—to przyjmowano ją salwami śmiechu.

 

Zarząd „Opieki" umie trafić do gustu swej publiczności...

 

Kino, 14-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.