Odeon— „Ofiara wojny".

Obyczajowy dramat francuski, z Ketty Richter w roli tytułowej. Wytwórni niezaznaczonej, własność ajencji „Fotofilm“.

Filma, należąca do tej kategorji, które dla dzieci bywają „surowo zabronione”. Omawiany obraz świetlny opowiada nam dzieje jednej z sióstr Monelli, imię których — legjon. Marja Magdalena, Ewa Pobratyńska, Sonia (Dostojewskiego)... oto niektóre z nich.

 

Drastyczny ten temat w „Ofierze wojny” został ujęty bardzo dyskretnie, tak iż niczem nie razi. Wystawa bardzo bogata (bal w 1.akcie) gra—poprawna. Nieznana u nas Katty Richter w rolę swą nieszczęśliwej ofiary: wojny, losu, społeczeństwa... włożyła dużo uczucia i chwilami istotnie wzruszała.

 

Obraz ten jest przeznaczony dla szerszych mas i niewątpliwie będzie miał duże powodzenie.

 

Nad program — filma komiczna „W kinie" i zdjęcie aktualne: widok zniszczenia, sprawionego znanymi wybuchami w odeskim arsenale.

 

Kino, 14-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.