Opieka — „Niknące serce".

Dramat mistyczny z Magdą Sonią w roli głównej. Własność ajencji „Corso"

Jest to utwór, rozgrywający się w epoce współczesnej, lecz jednocześnie mistyczno-fan- tastyczny. Młody człowiek jest posiadaczem talizmanu w kształcie serca, na którym znajduje się napis: „Gdy spojrzysz na mnie — spełni się każde twe życzenie, lecz zarazem maleć i ginąć będzie wraz z tern i twoje serce, na podobieństwo mego”.

 

Dzięki talizmanowi,—jego posiadacz zdobywa bogactwa, a także i przykuwa do siebie kobietę sławną i olśniewającej piękności, lecz to wszystko... nie daje mu szczęścia. Pragnienia gasną, wypala się życie..

 

„Bo tylko jedna miłość zwycięża wszystkie przeszkody i dać jest zdolna szczęście istotne".

 

Reżyserja staranna i dobra gra niektórych artystów, Magdy Soni zwłaszcza, oraz aktora odtwarzającego rolę tajemniczego opiekuna.

 

Nad program—bardzo piękna natura.

 

Teatrzyk „Opieka" dzięki doborowi obrazów, jak również temu, iż jest najtańszem kinem w Warszawie, wyrobił już sobie swoją publiczność i bywa obecnie stale przepełniony, w niedziele zwłaszcza i w święta.

 

Kino, 07-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.