Polonia — ,,Z za kulis dyplomacji”.

Dramat detektywny, z cyklu przygód Joe Deebs’a. Wytwórni niemieckiej, niezaznaczonej. Własność ajencji „Sfinks“.

 

Obraz wytworzony w tych jeszcze czasach, gdy Prusy marzyły o panowaniu nad światem, a ich buta i pycha — nie miały granic.

W filmie omawianej jest taka scena: poddany „Westiandji" wpada w czasie pokoju do prezesa ministrów jakiegoś państewka bałkańskiego i grozi: „Armaty naszych pancerników są skierowane na miasto i po upływie godziny zostanie ono zbombardowane (jak Kalisz), jeżeli"...

 

Uzyskawszy podpis — „tryumfujący” przedstawiciel „Zachodu” dosiada konia (oczywiście cudzego) i pędzi trotuarem, tratując przechodniów.

 

„Deutschland, Deutschland ueber alles“...

 

Kino, 31-07-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.