Renaissance — „W szponach bankiera”.

Dramat z życia giełdowego wg. scenarjusza A. Dieudonne, z Marją Louisą Derval i i Harry’m Mauloy w rolach głównych. Wytwórni francuskiej „A. Hugon - Films“, własność ajencji „Lux“.

 

Jest to utwór sensacyjny, lecz w lepszym znaczeniu tego określenia. Apaszem jest tutaj bywalec salonów i król giełdowy.

 

Gdyby nie akt ostatni, schlebiający najzupełniej widocznie gustom publiczności, która domaga się zawsze, by cnota i miłość czysta tryumfowały, zaś występek zasłużona spotkała kara,—scenarjusz omawianego obrazu zaliczyć- by można było do lepszych. Lecz nawet i tak, jak jest, — fabuła filmy od początku do końca trzyma w silnem napięciu uwagę widza, zwłaszcza iż gra całego zespołu, po za pewnemi niedociągnięciami—jest więcej niż dobra. Wyborną stworzył kreację zwłaszcza artysta, grający rolę salonowego bandyty, wszechmocnego bankiera Gold’a. Dobrze również zagrała swą rolę uciśnionej niewinności, córki zrujnowanego bankiera, p. Derval. Artystka ta ma dużo wdzięku i bardzo piękne, duże, czarne oczy.

 

Reżyserja—pierwszorzędna. Parę dobrych zdjęć Paryża i Normandji. Wytwórnia „A. Hugon - Films " była u nas, o ile się zdaje, zupełnie dotychczas nie znana. Filmą „W szponach bandyty" stwierdziła, iż nie należy do najgorszych i że ma współpracowników bardzo inteligentnych.

 

Nad program dano obraz wytwórni ,,Pathe: „Prens dzieckiem szczęścia"—nawprawdę dobry, którym widownia się zaśmiewała.

 

Podobnie wesołej, naprawdę komicznej filmy Warszawa od bardzo już dawna nie widziała.

 

Kino, 24-07-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.