Petit Trianon — „Książęca miłość"

Dramat, z Zuzanną Grandais w głównej roli. Wytwórni francuskiej „Gaumont”, własność ajencji „Ornak".

Obraz ten uzmysławia nam miłość w jej formie jak najbardziej idealnej, czystej i świetlanej.

 

Młode dziewczę żyje samotnie w jakiejś cichej, zapadłej wiosce bretońskiej. Jej wszystkie tęsknoty zaspakajają, morze i kwiaty, zaś ej marzenia kształtował stary pasterz, który jej o powiadał czarowne, nie z tego świata, jakby Oscara Wilde, bajki.

 

I oto — pewnego dnia — zjawił się u progu pasterza... królewicz. Autentyczny książe krwi. Piekny, młody, marzyciel...

 

Tak los chciał. Następstwa tego spotkania były już do przewidzenia łatwe. Miłość, a potem smutek, ból. W omawianym wypadku koniec był nawet bardziej, aniżeli zazwyczaj tragiczny. Dzięki dworskim intrygom (trochę zbyt naiwnym) — porzucona, wpada biedna ofiara miłości w obłęd i ginie tragiczną śmiercią w górskim potoku.

 

Gra Zuzanny Grandais była pełna wdzięku, prostoty i głębokiego sentymentu. Krajobrazy wspaniale. Minusem filmy — fatalne napisy.

 

Kino, 19-06-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.