Opieka — „Prima Vera”

Dramat, z Erną Moreną w głównej roli. Własność ajencji „Corso".

Prima Vera! — botticellowski o miłości sen. Cichy klasztor Urszulanek w ogrodach, na urwiskach gór zawieszony. W pustelni tej, wśród pracy i. modlitwy chowało się dziecię przybrane klasztoru, piękna Juta.

 

Ujrzał ją wypadkowo malarz wielkiej sławy, szukający modelu do swej świętej Urszuli i ...

 

„W twej młodości, spojrzeniu i krasie cudownej zakochałem się Juto... ja, malarz wędrowny i malując —głosiłem farbami cudnemi żem miłował dziewczynę, co była na ziemi ... najpiękniejsza".

 

Śpiew ten — nie pozostał bez echa. Ta, dla której dotychczas muzyka i kwiaty były jedynem upojeniem życia, dala się owładnąć szałowi namiętności i — poszła za ukochanym.

 

Krótkie są jednak związki nie na miłości prawdziwej oparte, lecz na zmysłowości. Artysta - plastyk okazał się i życiowym artystą, to znaczy, iż gdy się kwiatem nasycił — odszedł.

 

Autor scenarjusza nie był jednak dla opuszczonej zbyt srogi i w ostatnim akcie widzimy, iż dla Juty rozkwitła nowa wiosna, bez grzechu tym razem, kwiat życia, miłość.

 

Rolę Juty odegrała z całym swym niezrównanym wdziękiem i słodyczą zawsze przemiła Erna Morena.

 

Nad program, na żądanie publiczności pozostała na ekranie filma istotnie sensacyjna: „Walka hydroplanów włoskich z niemieckimi nad Adryatykiem”.

 

Kino, 19-06-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.