Polonia — „Yeritas Vincit“.

Obraz ten, będący owocem wspólnych wysiłków wytwórni „May-film " i „Nordisk" jest jednym z najlepszych i najwspanialszych dział kinematograficznej sztuki, które raz widzieć— jest stanowczo zamało. Pierwsza zwłaszcza część, odtwarzająca epokę rzymskich cezarów— jest niewątpliwie arcydziełem.

 

W epoce trzeciej, współczesnej, bohaterka Mia-May, wzrusza znów do łez swą naprawdę dobrą grą i tragicznymi losami.

 

Kino-teatr „Polonia”, mimo swej nazwy, która... powinnaby obowiązywać, i wytwornej widowni, dawał, w ostatnich zwłaszcza czasach, filmy — mówiąc najoględniej: nienajlepsze; całą wartością których było to tylko jedynie, iż były zawsze dla Warszawy nowością, to zn. — że nie były jeszcze u nas demonstrowane.

 

Byłoby wielce pożądane, ażeby sympatyczny teatrzyk ten, który ongi cieszył się dużą frekwencją, z wystawieniem „Veritas Vincit“ zmienił kierunek i zaczął dawać w przyszłości obrazy nie będące wprawdzie nowością, lecz zawsze pierwszorzędne

 

Jesteśmy przekonani, że w Warszawie znalazło by się bardzo wielu amatorów, którzyby z przyjemnością ujrzeli na ekranie filmy:

 

„Kobiety” z Marją Carmi,

„Nagą” z Lid ją Borelli,

„Teresę Raquin” z Marją Carmi,

„Ukaraną" z Ledą Gys,

„Carmen" z Polą Negri,

„Tajemniczą Margrabinę z Piną Minichelli,

„Golema” z P. Wegenerem,

„Los motyla" z A. Brand etc.,

 

które to obrazy są przez jednych zapomiane, zaś dla innych — nieznane zupełnie, a wartościowe, pod tym lub innym względem — nie wątpliwie.

 

Wobec tego , iż niezadługo ujrzymy na ekranie „Dzieje grzechu ”Włoskiej wytwórni, wartoby przypomnić jeszcze publiczności filmę krajową , z Mirską, w roli Ewy Pobratyńskiej.

 

Większy teatrzyk retrospektywny, dający zawsze „szlagiery", z pewnością znalazłby uznanie publiczności i dziwić się można tylko temu, iż nikt o tem dotychczas nie pomyślał.

 

Kino, 19-06-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.