Corso — „Zazdrość”.

Romans, włoskiej wytwórni ,,Tiber-film“, z Dianą Karenne w głównej roli Własność ajencji „Corso“.

Jak ku pachnącemu, wonnemu kielichowi przepysznego kwiatu wzlata rój motyli, tak za promieniem uśmiechu czarującej kobiety płyną i idą męzczyzni. Lecz promień to zwodniczy, drga, nęci, kusi i wabi wielu, — ciepło i czar szczęścia nipsie tylko jednemu.

 

Bo pięknej zalotnicy, uroczej tancerce i artystce nie wystarcza hołd i wielbienie jednego oddanego sobie człowieka — ona u zwycięskiego swego rydwanu, musi mieć tłum, choć sercem i duszą należy tylko do tamtego. Ot, piękna artystka-kobieta. Lecz na dnie pachnącego, wonnego kielicha, czai się zdradliwy owad, któremu zazdrość na imię, a którego ukłucie bywa częstokroć śmiertelne. I oto piękna zalotnica z rozpaczą widzi, że duszą ubóstwianego jej męża owładnęła zazdrość, która spala czarowny kwiat miłości, i w gruzy rozsypuje bajeczny gmach szczęścia. Dopiero lata pokuty, skruchy i łez pozwalają ze zwalisk na nowo odbudować pałac miłości.

 

Taka jest mniej więcej treść tego wytwornego, nastrojowego dramatu. Obraz ten jak wszystkie widziane dotąd w Warszawie obrazy trustu Cito, daleko pozostawia pod względem przepychu i artyzmu techniki filmy francuskie i niemieckie, stając się dla tych dwóch krajów coraz groźniejszą konkurencją

 

Na specjalne wyróżnienie zasługuje gra Diany Karenne. To już nie gra mimiczna, ale życie; każde drgnięcie warg daje złudzenie słów, z nich padających. Prostota i nadzwyczajna szczerość przy ogromnej dozie wdzięku i zalotności składają się na całość wartości pierwszorzędnej, odpowiadającą wszystkim wymaganiom jakich się żąda od artysty ekranowego. W.

 

Kino, 19-06-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.