Opieka — „Taniec wśród płomieni”

Dramat, wytwórni „Nordisk" , własność ajencji „Corso”.W doskonałym dramacie tym z życia teatralnego, główne role odtwarzają: W. Harrison i Ellen Rassow, z wejściem której na ekran wchodzi zawsze czarujący wdzięk, słodycz i ogrom kobiecości. Bardzo piękne- tańce są również ozdobą tego godnego zobaczenia obrazu.

 

Oprócz dramatu, obfity program daje jeszcze bardzo zabawną komedję: „Zaćmienie słońca w Kakalana", z życia murzyńsko-europejskiego.

 

Bo nad to są jeszcze demonstrowane, oddawna oczekiwane z niecierpliwością: „Przezrocza Komitetu Bolszewickiego Północnej Komuny” ,z których więcej się dowiedzieć można o istocie panującej obecnie w państwie ongi „białego cara” anarchji, aniżeli z dziesiątków dziennikarskich artykułów.

 

Wreszcie dano „Powietrzną walkę hydroplanów włoskich z austryjackimi, nad Adryatykiem".Jest to zdjęcie istotnie sensacyjne. Składa się z dwóch części.

 

W pierwszej demonstrowane są hangary hydroplanów, ich wzlot, eskorta torpedowców, przyczem wszystko to jest pokazane zbliska, najzupełniej wyraźnie i dokładnie.

 

W drugiej części została odtworzona walka. W całej jej grozie. Widzimy więc efekty, jakie dają rzucane z wysoka bomby, płonące aerostaty i w tych płomieniach w morze spadające, zdumiewający spokój lotników, którym w każdej chwili grozi najokropniejsza ze śmierci... wreszcie zwycięski powrót...

 

Kinematograficzni operatorzy dokonywują zaiste czynów nadludzkich!

 

Powyższy program „Opieki“ ma jedną wadę, jest zbyt długi. Prawda, iż widzom się to ogromnie podoba i z tej „wady“ właśnie byli oni ogromnie zadowoleni,—dyrekcja jednak nie brała pod uwagę... sprawozdawców.

 

Kino, 13-06-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.