Opieka — „Sułtan z Lahory“.

Obraz na tle życia wschodniego. Wytwórni „Nordisk", własność ajencji „Corso".

Kino-teatr „Opieka" zaczyna wypełniać swe zadanie: staje się przedewszystkiem ludowym, dając szerszym masom rozrywkę godziwą i pouczającą. W ubiegłą niedzielę, dniu premjery, teatrzyk ten był, w godzinach wieczorowych, do ostatniego miejsca zajęty przez widzów, z tych sfer się przeważnie rekrutujących. To powodzenie, zdobyte w tak bardzo szybkim czasie, zostało osiągnięte niewątpliwie nietylko tern, iż w „Opiece" program jest zawsze dobry, lecz również — iż ceny są tam wyjątkowo, jak na obecne czasy, niskie, od 1 m. 50 fen. poczynając. Nie bez znaczenia zapewne jest również świadomość, iż idąc do teatru tego wspomaga się tern instytucję tak bardzo na poparcie zasługującą, jak tow. „Opieki nad inwalidami", na których idzie cały uzyskany dochód.

 

Co do ostatniego programu, to „Sułtan Lachory” jest filmą niezmiernie zajmującą barwną.

 

Młody uczony holenderski, Willen Ridder otrzymuje misję zbadania tajemniczej krainy Lahory w Indjach. Udaje się więc tam wraz ze swą narzeczoną, co daje sposobność twórcom filmy pokazania nam życia mieszkańców tego dalekiego wschodu, bogactwo władców tych krain, życie haremowe etc. Piękne lwy, bengalskie tygrysy, słonie, węże, dromadery i inne dzikie zwierzęta ożywiają w sposób niezwykły akcję.

 

Nad program dano: „Jasia w rowie”, którego przygody śledzone są zawsze przez młodocianych widzów z zapartym oddechem, i piękną naturę: „Podróż zimą wśród gór Norwegii”.

 

Kino, 05-06-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.