D. Buchowiecki

był przez czas dłuższy artystą teatru dramatycznego w Moskwie. Pracował oprócz tego, przez cały czas wojny w wytwórni film Jermołowa w Moskwie, odtwarzając zawsze role najbardziej odpowiedzialne, tytułowe. Największe uznanie zdobył sobie w filmach: „Za kasowem okienkiem", „Dwaj bracia", „Emerytowany inspektor", „Prokurator” etc.

 

Będąc uczniem najlepszego reżysera rosyjskiego, Protaszowa, wyrobił sobie ogromną rutynę w dziedzinie gry dla ekranu i należał w Rosji, w której sztuka kinematograficzna stoi wcale wysoko, do najbardziej cenionych i łubianych artystów filmowych.

Kino, 29-05-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.