Corso — „Sen o szczęściu".

Dramat nastrojowy, wytwórni „Nordisk“, własność ajencji „Corso" z W. Harrisonem i H. Gudrun w rolach głównych.

 

Następca książęcego tronu pokochał... tylko hrabiankę. Ani wuj—regent, ani rada ministrów pozwolenia swego na związek ten wszakże nie dają. Wobec tego książę, idąc drogą serca i honoru, zrzeka się tronu. Hrabianka, nic o tem nie wiedząc, dobrowolnie w czasie tym usuwa się ukochanemu z drogi, symulując samobójstwo.

 

Wobec tego wszakże, iż ciała nigdzie nie znaleziono, młody książę szuka wszędzie ukochanej i nakoniec ją znajduje żywą.

 

Szczęście w zakątku...

 

Treść dość banalna. Wykonanie natomiast jest niezrównane. Reżyserja zwłaszcza, w ostatnich obrazach, jakie daje „ Nordisk ”, dosięgła już chyba szczytu doskonałości. Herrison i Gudrun w rolach kochanków byli niezrównani. Wyborny był również aktor odtwarzający rolę wuja-regenta. Filma ta pokazuje nam jeszcze dwie skończone piękności, którym powierzono mniejsze role: księżniczki Adeli i drugiej damy dworu.

 

Filma ta odznacza się jeszcze przepięknymi krajobrazami i wyjątkową ostrością zdjęć.

 

Mówią, iż filmy włoskie są pod względem czystości obrazów niedoścignione z tej przyczyny, iż we Włoszech jest nieznana nigdzie przejrzystość powietrza. Twierdzeniom tym wytwórnia „Nordisk“ zadaje kłam. Filma „Sen o szczęściu” niczem, pod względem wyrazistości, nie ustępuje obrazom włoskim, lub amerykańskim.

 

Kino, 29-05-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.