Opieka — „Drugie ja".

Dramat psychologiczny wytwórni „Nordisk “, własność ajencji „ Corso ”, z W. Harrisonem w roli głównej.

 

Jest to utwór na tle robotniczym. Klemens Hagen, kowal, jest wiecznie niezadowolony z życia i nie może się pogodzić z niesprawiedliwością losu, który sprawia, iż on właśnie musi słuchać, a nie rozkazywać; że jest rzemieślnikiem— a nie panem.

 

Siły nadprzyrodzone sprawiają, iż to jego pragnienie — staje się rzeczywistością. W jednym momencie zostaje panem fabryki, w które] dotychczas pracował, mężem pięknej i kochającej żony, szczęśliwym ojcem wreszcie, by... stracić to wszystko w ciągu paru godzin...

 

Podwójną rolę: robotnika i właściciela fabryki odtworzył doskonale Harrison. Reszta zespołu również gra bez zarzutu. Wyborna reżyserja.

 

Wogóle jest to jeden z lepszych obrazów firmy Nordisk.

 

Nad program dano: przepyszną naturę — „Widoki wzburzonego morza", „Amerykańską flotę", wreszcie dobry obraz komiczny: Tchórzliwy narzeczony".

 

Kino, 29-05-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.