Filharmonja: „Złamane szczęście”, „Rozkosze urlopu”.

„Złamane szczęście" jest filmą wytwórni rosyjskiej, ze słynnym Maksymowem w głównej roli. Własność „Polfilmy ".

 

Włodzimierz był poetą i marzycielem. Kochał nadewszysto kwiaty i ciche, ciepłe, jasne noce Rosji północnej. I kochał miłość. Nie kochał kobiety—lecz możność kochania.

 

W wiecznem poszukiwaniu zaspokojenia tęsknot swych, spotkał na swej drodze kobietę— wonną jak kwiat, o oczach z których spoglądała wieczność i o uśmiechach, po za którymi ginęły słońca i cały świat.

 

Doskonałością ową była Nina. Była... w marzeniu poety!... W rzeczywistości bowiem Nina była przedewszystkiem kokietką.

 

Siła uczucia Włodzimierza i jego rozmodlenie się—robiły na niej wrażenie, nie przeszkadzało to jej jednak zarzucać sieci na innych. W przelocie, pomiędzy jednym turem walca, a drugim—zamieniła z jednym z lwów salonów przelotny pocałunek. To „nic", na nieszczęście, ujrzał Włodzimierz i... pęka mu serce. Dla marzycieli bowiem—ukochana kobieta jest zawsze bóstwem i ołtarzem.

 

Zdruzgotane — nietylko szczęście i wiara, ale nawet i życie!...

 

Rolę Włodzimierza odtworzył słynny w Rosji artysta ekranowy, Maksymow. W jego grze było dużo uczucia, lecz było i nieco teatru, którego filma nie znosi. Dobrą portnerkę miał w nieznanej nam z nazwiska artystce, której rysy, postawa, a zwłaszcza uśmiechy — nader miłe wywierają wrażenie...

 

„Rozkosze urlopu” są farsą, której treścią jest znana i stara jak świat prawda, że wszędzie może być dobrze, lecz w domu jest ostatecznie najlepiej.

 

Kino, 29-05-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.