„Burza" (obraz firmy Pathe).

Dramat, w którym kobieta subtelna i dobra gnie się pod ciężarem rzuconego na nią podejrzenia. Młody mąż prosi przyjaciela o towarzyszenie jego żonie do teatru. Pod wpływem wina i czaru młodej kobiety przyjaciel, używając podstępu, pragnie za wszelką cenę się dostać do pokoju Simony, lecz nagle wchodzi mąż, który nie zwracając uwagi na zaklęcia i przysięgi małżonki, kategorycznie żąda rozwodu, zabierając sobie syna, a jej zostawiając córkę.

 

Minęło wiele lat. Pieniądze otrzymane od męża już dawno się wyczerpały i Simona zmuszona jest, aby utrzymać córkę i siebie, przyjąć miejsce gospodyni w domu gry, gdzie pracuje pod przybranem nazwiskiem. Pewnej nocy dn domu tego zawitało dwóch nowych gości. Jednym z nich był Leon, syn tego, który zniweczył szczęście rodzinne Simony. Zobaczywszy ukradkiem Estellę, córkę Simony — młodzi ludzie zainteresowali się nią i korzystają z wolnych chwil, aby się widywać. Lecz ojciec Jana kategorycznie zabrania mu odwiedzać dom gry. Syn nie siu ha i po pewnym czasie zdecydował się prosić Simonę o rękę jej córki. Ta zobaczywszy na jego ręku klejnot rodzinny — poznała w nim syna.

 

Ojciec Jana, wodząc, że jego napomnienia nie skutkują, udał się sam do domu gry, aby zrobić surowe wymówki. Poznawszy żonę, zarzuca jej, że przez zemstę nad ojcem wciąga syna na złą drogę. Następuje b. wzruszająca scena, gdy Simona z boleścią ale spokojnie opowiada mężowi koleje swojego życia i podkreśla swoją niewinność. Leroy potwierdza sio va Simony. Dramat kończy się wzajemnem przebaczeniem. Obraz ten posiada głęboką i wzruszającą treść oraz przepiękną wystawę.

 

Kino, 22-05-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.