„Jak w kinie"...

Sztuka napisana dla małej Simone Genevois — przyszłej gwiazdy kinematograficznej. Jedna z najmłodszych aktorek jest bohaterką prostej a zarazem głębokiej komedji na tle wojennego szpiegostwa. Bawi ona w le- cie wraz z matką i jej przyjacielem, oficerem marynarki, w kąpielach. Niezwykła uroda malutkiej Simony zwraca uwagę przebywającego tam również młodego malarza, który pragnie sportretować dziewczynkę. Malutka kobietka uczęszcza regularnie do pracowni malarza i z wrodzoną sobie ciekawością obserwuje wszystko, co ią otacza.

Jednego razu podniosła z ziemi jakiś zapisany świstek papieru. Zaniosła go oficerowi marynarki — no... i wyszło na jaw, że miły i wesoły malarz jest szpiegiem wrogiego państwa. Misję śledzenia powierzono małej Simonie, która, dzięki rozwiniętemu sprytowi, wywiązała się z tego zadania świetnie. I gdy nie szczędzono jej pochwal — mówiąc, że zbawiła kraj swoją roztropnością — małe dziewczątko z naiwnym uśmiechem rzekło: „ależ to zupełnie jak w kinie".

 

Kino, 22-05-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.