Stylowy—„Za wolność ludów”.

Dramat amerykański, wytwórni „World". W rolach głównych: Emmy Wehlen, Harold Lockwood i Ethel Barrymore.

 

Filmy amerykańskie rozpoczęły podbój świata. Zdobywają go brutalnie i bezwzględnie. Zdobywają go nie tylko kolosalnymi środkami pieniężnymi, jakimi rozporządzają amerykańskie wytwórnie, lecz jeszcze i jakością film: ich sensacjami i niewiarogodnie bogatą wystawą, co wszystko—pociąga tłumy.

 

Jak bardzo różnią s:ę od nich filmy włoskie, lub wytwórni „Nordisk"!..

 

Amerykańskie filmy mają jednak i swe bezwarunkowo dobre strony. Przedewszystkiem— wspaniałą technikę robienia zdjęć i wykończenia film, a następnie—zupełnie różną, a przeważnie doskonałą grę amerykańskich aktorów filmowych, wreszcie—pomysłową reżyserję.

 

„Za wolność ludów” jest obrazem wojennym, agitacyjnym, którego zadaniem było zniewolić całą młodzież do wstępowania w szeregi armji. I filma omawiana niewątpliwie wiele zdziałać mogła w tym kierunku.

 

Sama fabuła utworu jest jednak nazbyt sentymentalna i naiwna, typowo amerykańska.

 

Obrazy bitwy w akcie ostatnim są istotnie wspaniałe i warte zobaczenia.

 

Kino, 15-05-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.