Colosseum — „Colomba”.

Prawem krytyki cieszyćby się powinny utwory dobre jedynie. Pozatem należy pięwać jeszcze rzeczy z jakichkowiek bądź przyczyn szkodliwe.

 

„Colomba” nie jest filmą złą bezwzględnie, zaliczyć ją jednak należy bezwarunkowo do kategorii słabszych. Z tej przyczyny obraz ten byłby zupełnie na miejscu w kino-teatrach drugorzędnych, jak „Olimpia", „Eldorado", „Apollo”... tam demonstrowany — zasługiwałby nawet na pochlebną może wzmiankę; w najdroższym jednak przybytku kinematograficznej sztuki w Warszawie — razi, zwłaszcza iż „Colosseum" przyzwyczaiło już publiczność do film wyższej wartości.

 

W Colombie rolę tytułową odtwarza Erna Morena. Artystka ta ma liczne koło zwolenników, w utworze omawianym wszelako, w którym wszystkie role są papierowe i nieszczere— subtelna artystka ta nie miała pola do rozwinięcia pełni swego talentu.

 

Filma ta przytem i pod względem technicznym jest b. niedociągnięta. Miejscami — jest zupełnie ostra, miejscami jednak — najzupełniej ciemna i jakby zamazana.

 

Demonstrowanie obrazu tego, do którego nie dodano nic nad program, trwało wyjątkowo krótko, bo zaledwie 1 godzina i 10 minut.

 

Kino, 15-05-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.