Filharmonja — „Syn morza“.

Dramat psychologiczny, z A. Bassermanem w roli tytułowej, własność ajencji „Polfiltna".

 

Sprawozdanie z tej wyjątkowej — pod względem gry i wykonania, a także piękności krajobrazów — filmy, daliśmy już w N 5-m naszego pisma. Tutaj przeto zaznaczymy jedynie, że kolizja człowieka żywiołowego i prawego z kobietą — kwiatem i kobietą — wiosną, której jedynem zadaniem życia jest śmiać się być kochaną — została przeprowadzona w utworze tym z całą prawdą i siłą wstrząsającą.

 

W tym dramacie dwojga istnień, trudno powiedzieć nawet — kto był nieszczęśliwszy i bardziej żalu godny?

 

Czy on, syn morza, który — jak oszalały wicher, po napotkaniu w kwiecie przeszkody,— runął w morze i w niem zginął?—

 

Czy też ona, rajski ptak, która, w chwili gdy niesyta miłosnej pieszczoty odpoczywała, by nabrać sił do nowych pocałunków, — rzucona została w otchłań śmierci?

 

Filma ta ma wartość artystyczną, jest utworem literackim.

 

Daje przytem silne wrażenia i jest piękna.

 

Nad program dodano zdjęcia z bojowego frontu: Brześć, Kowel, Stochód.

 

W dniu premjery w teatrze tym były tłumy.

 

Kino, 15-05-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.