Polonja — „Wędrowny hotel".

Obraz detektywny z przygód Joe Deebsa.

Widzieliśmy już na naszych ekranach bardzo wiele niemieckich dramatów detektywnych— okropnych. „ Wędrowny hotel" jest detektywną komedjo-farsą — najzupełniej dobrą.

Kapitalista Parker ma wychowanicę Adelę, którą chce wydać za swego protegowanego, jeszcze większego kapitalistę i, o ile się zdaje,— paskarza, p. Johnsona. Swawolna Adela wszelako pragnęła by się widzieć żoną, i to jaknaj- prędzej, współpracownika redakcji organu „Fa­szerowana kapusta", p. Toma, który ma ten ogromny atut, iż cieszy się przyjaźnią i protekcją p. Joe Deebsa.

 

Co jednak robić? Panna nie jest pełnoletnia, niemoże więc wziąć ślubu bez pozwolenia opiekuna... Joe Deebs znajduje jednak na to radę. Adda musi zniknąć aż do dnia, w którym prawnie będzie już panią swej osoby. W myśl tej idei — panna z domu ucieka... w towarzystwie Joe Deebsa. Uciekają do „wędrownego hotelu", którym się staje wóz cyrkowej akrobatki, a to z tej przyczyny, iż nie potrzeba się w nim meldować. Niestety, wraz z wozem tym— wpadają w nurty rzeki. By się osuszyć na słońcu — wędrują aż na szczyty gór. Wagony sypialne, chaty wieśniacze, hotele... aż do chwili gdy nakoniec Joe Deebs ma tego wszystkiego dosyć i oddaje narzeczoną przyjacielowi.

 

Gra dobra. Pomysłowa reżyserja. Dużo pięknych widoków.

 

Napisy jedynie — nie zawsze w polskim języku. Naprz. zdanie: „Wie pani ja przełożyłem sobie tę sprawę"—w znaczeniu: „zmieniłem plan ”.

 

Kino, 08-05-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.