Luźne uwagi.

Kino-teatry nasze na brak frekwencji nie mogą się użalać. U kas niektórych z nich tworzą się długie ogonki. To też powstaje ich coraz to większa liczba, lecz wszystkie one jednym idą, utartym już torem. Starają się o rzeczy jaknajbardziej sensacją trącące i reklamują się jaknajgłośniej. O żadnych reformach wszakże, zmianach, ewolucji, ani myśleć nie chcą.

 

A jednak kino-teatry, mniejsze zwłaszcza, a wytworniejsze, jak: „Stylowy", „Polonja”, „Corso", „Trianon"... z pewnością nic nie straciłyby na tern, owszem — przyciągnąćby niewątpliwie zdołały nową kategorję widzów, gdyby demonstrowanie film przeplatać zechciały jakimś estradowym numerem, występem takich: Mrozińskiej, Słońskiej, Gasińskiego, Krzewińskiego, Bielskiej, Rapackiego... lub odegraniem jakiejś wesołej bluetki, czy okropności zaczerpniętej z repertuaru „Grand Guigno'lu".

 

Podobne połączenie ekranu ze sceną dało początek Mirage’owi, który jednak szybko przeobraził się w kabaret wyłącznie.

 

Dawanie przedstawień, w których półtorej godziny byłoby poświęcone filmie, zaś minut 15—20 żywemu słowu, napewno znalazłoby uznanie publiczności.

 

Kino, 08-05-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.