Opieka — „Intrygi dworskie”.

Wesoły romans z życia dworskiego, z udziałem artystów królewskich teatrów w Kopenhadze. Własność ajencji „Corso".

 

Wisią, baronówna von Hessen Lessen, aczkolwiek jest młodziutką panienką, o jasnych jak len włosach,—za zasługi położone przy rozwiązaniu intrygi dworskiej—otrzymuje rangę generał-majora. Może więc wszystkich choćby na dworze się znajdujących poruczników... odkomenderować do walca, a nawet — wysłać na front.

 

Nie jest jednak aż tak nielitościwa i po-przestaje na tern, że zabiera sobie na własność jednego tylko i to zaledwie adjutanta... A że mają oni oboje dosyć i aż nadto dworskiego życia — uciekają (po załatwieniu formalności kościelnych, oczywiście) przeto do leśnego zacisza, którego spokój śpiew ptaków jedynie zakłóca, przytem są na tyle przebiegli i ostrożni, iż u wrót zawieszają napis: „wstęp surowo wzbroniony".

 

Nie pójdziemy więc i my za nimi dalej. Niech śnią spokojnie swój o szczęściu sen.

 

Wystawa bardzo bogata; dużo pięknych widoków.

 

Nad program dano jeszcze: „Otwarcie sejmu w Warszawie"', filmę naukową — „Budowa automobilów”, wreszcie przewyborny obraz komiczny: „Jak się buduje automobile z punktu widzenia artysty".

 

Te ostatnie trzy obrazy są własnością „Polfilmy“.

 

Kino, 02-05-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.