Colosseum: „Miłość... łzy... śmierć”... „Tajemnice zamku Malmort“.

O tryptyku: „Miłość... łzy... śmierć... zdaliśmy już relację w N 4-m „Kina", w dziale: „Z kinematograficznych ajencji”.

Treści tego przepięknego utworu powtarzać więc nie będziemy. Zaznaczamy jedynie, iż akcja toczy się na francuskiej Rivierze. Przed oczami olśnionego blaskami słońca widza przewijają się kolejno krajobrazy z Ventimiglii, Cap Ferrat, Villefranche, Grasse, Cap d’Ail... Nicei wreszcie, z której pokazano nam Plac Massena, rue des Fleurs, B-rd Victor'a Hugo etc.

 

Wprost czarujący jest zwłaszcza obraz zatyt.:, „Samotność”, w którym Fabienne Fabrćges pod pinjami patrzy się na fale morza, śpiącego cicho w blaskach księżyca, — jak uosobienie smutku i tęsknoty.

 

Filma ta jest pierwszorzędnej wartości, a sądząc z natłoczonej widowni—znalazła uznanie u widzów.

 

„Tajemnice zamku Malmort" są dalszym ciągiem przygód kobiety-detektywa, Protei. W połączeniu z filmą Gaumont’a, o której wyżej, — obraz ten ogromnie traci, aczkolwiek niewątpliwie ma i on swe zalety. Spróbujcie jednak pokosztować po... mrożonych brzoskwiniach naprzykład—bigosu!

 

Tak właśnie, po Miłości i łzach, po Fabreges — smakuje Protea.

 

Bądź co bądź jednak Protea—to szczyt odwagi. Być tak źle jak ona zbudowaną i ukazywać się w trykotach—jest wprost bohaterstwem!

 

Kino, 17-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.